Mantolamada dekoratif sıva uygulamaları;

Mantolama sistemleri, binaların dış duvarlarının dışarıdan çeşitli tekniklerle kaplanması, monte edilmesi, sıvanıp boyanması işlemlerinin profesyonelce uygulanması ile günümüzde en etkili ısı yalıtım tekniği haline gelmiştir.

Birçok çeşidi olan mantolamanın, uygulanacak binanın incelenerek en doğru malzemenin, en doğru şekilde uygulanmasını gerektirmekte, masraflı olan bu işlemin doğru ve uzun süreli olması için mutlaka konusunda uzman usta ile yaptırılmalıdır.

Mantolama dekoratif sıvası, polistrol malzemeler ile ve doğru teknikle kaplanmış yüzeyin dışına, uygun olan kalınlıkta uygulanır ve mantolamanın son aşamasıdır. Mantolama dekoratif sıvası, bina dış yalıtım sisteminin en dışında sert ve koruyucu bir katman oluşturur. Dış yalıtım sisteminin kendisinin uygulanması sırasında, Mantolama dekoratif sıvasının sürülmesine kadar ki aşamalarda birçok teknik detay vardır. Mantolama dekoratif sıvasının metrekare başına orantılı miktarda sürülmesi, öncesinde sıvanın boyalı veya boyasız olmasına göre hazırlanılması gerekmektedir.

Mantolama dekoratif sıvası binanıza uygulattığınız dış yalıtım sisteminin en son koruyucu tabakası olarak, dış etkilere en fazla maruz kalan kısım olması itibari ile özenle seçilmelidir. Mantolama dekoratif sıvası aynı zamanda sunduğu bir çok renk seçeneği ile de binanızın, zevkinize göre renklendirilip güzel görünmesini de sağlamaktadır. Binanızın dış yalıtım sistemlerinin yüzeylerine numune alınarak test edilebilen Mantolama dekoratif sıvası, size renk ve görünüm konusunda seçme şansıda vermektedir.

, ,
Trackback

no comment untill now

Sorry, comments closed.